czwartek, 12 maja 2016

Nieszablonowe pomysły na reklamę – parasole z nadrukiem

parasole reklamowe
Reklama jest dźwignią handlu – to stare powiedzenie jest ciągle jak najbardziej aktualne. Producenci i sklepy prześcigają się w coraz bardziej wymyślnych sposobach promowania swoich wyrobów. Niektóre z nich są bardziej, a niektóre mniej skuteczne.


W jaki sposób walczyć z konkurencją?


 Osiągnięcie przewagi nad konkurencją nie jest łatwe. Największe firmy na reklamę i marketing wydają setki tysięcy złotych rocznie. W jaki sposób mogą z nimi konkurować małe lokalne firmy? Wiadomo, że małe przedsiębiorstwo nie ma pieniędzy na ogólnopolską kampanię. Musi więc ono znaleźć inny sposób na walkę z konkurencją. Dobrym sposobem jest lokalna kampania reklamowa. Oczywiście nie powinna ona polegać na chamskim wciskaniu ulotek. Istnieje naprawdę wiele bardziej efektywnych sposób na reklamowanie swoich usług.

Zacznijmy od podstaw


Najważniejsze jest, aby nasza firma czy sklep stały się rozpoznawalnymi (nawet bardzo lokalnie) markami. Najprościej jest przyzwyczaić odbiorców do loga. Powinniśmy je oczywiście umieścić na szyldzie sklepu, lecz nie możemy ograniczać się jedynie do działań związanych z naszą siedzibą. Dobry pomysłem będzie przeprowadzenie lokalnej, niskobudżetowej kampanii. Pomysłów są setki – wystarczy kreatywne myślenie. Ciekawym rozwiązaniem będzie umieszczenie loga czy nazwy naszej firmy na przedmiocie codziennego użytku.

Wyobraźcie sobie upalny dzień w centrum miasta – ludzie szukają odrobiny cienia, każdy w jakiś sposób chce się chronić przed skwarem. Obok waszego sklepu przechodzą dziesiątki czy setki ludzi. W taki dzień prawie nikt nie sięgnie po ulotkę, ale czy pogardzi możliwością ochrony przed słońcem? Z pewnością nie! Właśnie tworzy się przed wami szansa, którą należy wykorzystać. Możecie przechodniom zupełnie bezinteresownie zaoferować parasole chroniące przed słońcem. Ludzie z pewnością docenią ten gest. Oczywiście będą to parasole z nadrukiem loga waszej firmy czy sklepu.

Ten sam schemat możemy zastosować w trakcie ulewy. Parasole z nadrukiem naszego loga chętnie posłużą przechodniom jako osłona przed deszczem. W taki to o to prosty sposób dziesiątki ludzi możemy zapoznać z logiem, nazwą a nawet adresem naszej firmy. Oczywiście warto zadbać o to, aby zamówione przez nas parasole były chociaż średniej jakości – to znaczy, by nadawały się do wielokrotnego użycia. W ten sposób ludzie mogą nam zapewnić długoterminową reklamę. Pamiętajmy jednak, aby loga oraz nazwa były widoczne, jednakże dość subtelne – z brzydkim parasolem nikt chodził nie będzie.

Oczywiście parasole z nadrukiem to tylko jeden z przykładów wykorzystania przedmiotów codziennego użytku w celach reklamowych. Spójrzcie na branżę odzieżowa – giganci taki jak Nike czy Adidas oferują nam bluzy, kurtki i koszulki z ogromnymi logami. To świetny sposób na reklamę swoich produktów – co więcej loga tych firm stały się nawet elementami popkultury!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz