czwartek, 16 lutego 2017

Gadżety w męskiej kuchni

Kuchnia już nie jest miejscem, w którym królują tylko kobiety. Nie od dziś wiadomo, że mężczyźni gotują dobrze, a często nawet lepiej w porównaniu do słabszej płci. Kuchnia, w której rządzi mężczyzna jest praktyczna i funkcjonalna. W takiej kuchni idealne zastosowanie mają gadżety. Sprawdźmy, jakie przedmioty sprawdzą się w męskiej kuchni.

Mężczyźni uwielbiają przedmioty, które mają uniwersalne zastosowanie. W kuchni, w której dominuje mężczyzna, świetnie sprawdzi się scyzoryk szwajcarski. Dlaczego? Ponieważ ten jeden przedmiot ma kilka ważnych funkcji. Posiada ostrze ze stali nierdzewnej, ma wbudowany korkociąg oraz otwieracz do butelek i puszek. Jeden scyzoryk może zastąpić kilka kuchennych akcesoriów.

Jaki gadżet przypadnie do gustu gotującym mężczyznom? Magnetyczny ekspozytor przypraw. W kuchni bardzo ważne jest odpowiednie przechowywanie przypraw, ponieważ to sprawia, że na dłużej zachowują one swój aromat i smak. Magnetyczne pojemniki, które mocowane są do stalowej szyny pozwalają zachować w kuchni porządek. Wszystkie przyprawy będą znajdowały się w jednym miejscu.

Jeśli gotowanie jest drugą naturą mężczyzny, to w kuchni powinien używać sprzętu najwyższej jakości. Każdy szanujący się kucharz musi mieć zestaw noży najwyższej jakości. W męskiej kuchni powinien znaleźć się zestaw stalowych noży w eleganckim stojaku. Tylko noże najwyższej jakości sprawią, że gotowanie będzie szybkie i przyjemne.

A teraz coś dla osób, które lubią pomysłowe rozwiązania w kuchni. Dozownik do płatków i produktów sypkich pozwoli nam zapomnieć o foliowych torebkach, w których trzymamy makaron czy płatki. Foliowe opakowania nie są zbyt zdrowe i higieniczne, natomiast przechowując produkty sypkie w dozowniku dbamy o to, by do środka nie dostała się wilgoć.

W kuchni bardzo ważna jest precyzja, więc każdemu mężczyźnie na pewno przypadnie do gustu dwukomorowy spryskiwacz do oleju i octu. Dzięki temu będziemy mogli równomiernie rozprowadzić odpowiednią ilość oleju lub octu na patelni, mięsie czy warzywach.

Mężczyźni gotują w kuchni całkiem inaczej niż kobiety. W kuchni, w której gotuje mężczyzna, nie ma miejsca na chaos. Wszystko jest uporządkowane, dzięki użyciu odpowiednich gadżetów. Scyzoryk szwajcarski czy noże dobrej jakości to tylko część gadżetów, które powinny być obowiązkowym elementem męskiej kuchni.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz